Privátna zóna Späť na úvodnú stránku | Slovensky English

O nás Team Tlač Grafika a design Servis Katalóg Kontakt

Servis

Polygrafia Gutenberg
u nás sa v doméne nemôžete pomýliť
nájdete nás vždy

www.polygrafia.sk
www.polygrafia.com
www.polygrafia.eu
www.potlacte.sk

Potlacte.sk
webhosting a registráciu domén zabezpečuje nic.sk NIC.sk Registrácia domén, Webhosting

Potlačové spracovanie

Grafika a DTP Vytlačením proces Vašich tlačovín v našej tlačiarni nekončí. Aby bol servis tlačiarne Polygrafia Gutenberg kompletný, ponúkame Vám aj potlačové spracovanie Vašich tlačovín. Potlačové spracovanie zahŕňa rôzne úpravy tlačovín po samotnej tlači. Ide o rôzne väzby, povrchové úpravy ako laminácia, či lakovanie, výseky, razby, falcovanie, vŕtanie, bigovanie, či dokonca navoňanie Vášho katalógu, letáku, prospektu, či časopisu.

Knižné väzby

V1 – šitá väzba - knižné zložky sú zošité spolu s obálkou v chrbte a orezané z troch strán. K šitiu sa používa skobka z plochého alebo zaobleného drôtu.

V2 - lepená väzba - voľné listy sú na chrbte spojené lepidlom, zavesené do obálky a orezané z troch strán.

V4 – šitá väzba - knižné zložky sú zošité niťou klasickou, alebo tavnou, knižný blok je následne zalepený do obálky.

V8 - Knižná väzba V8 je plátená väzba s okrajmi a s nekombinovaným poťahom, tzv. celoplátenná väzba. Táto väzba má povolené tri varianty:
 • V8a - väzba, kedy sú knižné dosky potiahnuté laminovaným papierom
 • V8b - väzba s doskami potiahnutými papierovým poťahom
 • V8c - väzba s doskami potiahnutými iným poťahom napríklad kožou, imitáciou kože, vrátane vatovania dosiek
Laminácia – je povrchová tlačová úprava, ktorá robí samotný papier odolnejším. Laminovaním sa na tlačovinu nanesie vrstva laminovacej fólie, ktorá môže byť lesklá, matná, alebo rôznej štruktúry. Tlač tak získa na odolnosti.

Lakovanie – povrchová tlačová úprava, ktorá zabezpečuje vyššiu odolnosť papiera. Lakovanie môže byť plošné, alebo parciálne. Použitý lak je lesklý, alebo matný. Vaše tlačoviny s povrchovým lakovaním budú vyzerať luxusnejšie.

Výsek – vyžadujú si Vaše tlačoviny iný ako tradičný formát? Ponúkame Vám rôzne výsekové formy na foldre/ zakladače, pomocou ktorých po tlači upravíme ich tvar do Vami želaného. Výseky realizujeme na papier, kartón, lepenku. Výseky sa využívajú pri zaobľovaní rohov – ide o druh výseku, ktorým upravíme hranaté rohy na oblé. Táto potlačová úprava sa využíva napríklad v prípade tlače detských kníh.

Razba - na Vaše tlačoviny vyrazíme text, prípadne grafiku (logo, symbol, znak) reliéfnym spôsobom, resp. fóliou. Razba sa využíva na novoročenky, vizitky, etikety, diáre, kalendáre, prípadne iné tlačoviny. Je vhodná aj ako ochranný prvok. Razíme na papier, kožu, koženku. Razba môže byť reliéfna, štruktúrna, plan razba. K dispozícii sú aj metalické efekty.

Falcovanie - skladanie do požadovaného formátu. Falcovanie tlačovín sa využíva pri tlači letákov, skladačiek, vkladačiek, katalógov, prospektov.

Vŕtanie, perforovanie – potrebujete firemné tlačoviny zakladať do zakladača? Vyvŕtame Vám otvory na bezproblémové zakladanie.

Bigovanie – aby hrubší papier nepraskal na zhyboch, vylisujeme naň ryhu, ktorá zabezpečí jeho pekný a bezpečný ohyb. Kvalitná tlač tak nebude narušená nepekným prasknutým ohybom.

Voňavá tlač Vonia Vám katalóg? Nie? Tak by ste nás mali navštíviť, pretože u nás katalógy, letáky, foldre a dokonca aj vizitky môžu voňať tak, ako si vyberiete! Mágia? Nie! Voňavá tlač!

Z katalógu tlačiarenských služieb Polygrafie Gutenberg vyberáme

 • Tlač periodík
  Periodikum je tlačovina, ktorá vychádza pravidelne najmenej trikrát do roka s rovnakým titulom. Ide o noviny a časopisy buď s celoplošným alebo územne obmedzeným pôsobením, všeobecné, alebo špecificky zamerané.

 • Tlač kníh
  Špeciálne obaly na knihy, netradičné tvary stránok, výseky rôznych tvarov, netradičné formáty, či druhy papiera a lepenky – to všetko a nielen to dokážeme urobiť napríklad na detskú knižku, či rôzne encyklopédie.

 • Tlač poznámkových blokov
  Poznámkové bloky sú jednoduchším prevedením diárov. Tieto tlačoviny rovnako napomáhajú plánovaniu, zaznamenávaniu poznámok, sú praktické a ich spracovanie a tlač môžu byť od tradičných po neštandardné.

 • Tlač príbalových letákov a návodov na použitie
  Príbalové letáky a návody na použitie sú informačné tlačivá. Príbalové letáky je možné tlačiť vo forme letáku a následne skladať do rôznych formátov.

 • Tlač poštových obálok s potlačou
  Poštové obálky s potlačou sú jedným zo znakov firemnej kultúry. Už pri obdržaní obálky, bez toho, aby ju zákazník otvoril, vie, od koho zásielka prichádza

 • Tlač novín
  Noviny sú jednorazové periodikum. Z uvedeného dôvodu sa tlač novín realizuje na lacný novinový papier a čierno-bielo. V prípade novín ide o tlač expresnú, viac zameranú na účelovosť ako na reklamu.

Kompletná ponuka tlačiarenských služieb Polygrafie Gutenberg tu ...

Potrebujem:

Vytlačiť katalóg Graficky spracovať katalóg Nafotiť produkty Webovú stránku Cenovú ponuku Poradiť Osobné stretnutie
ISO 9001:2000

sme držiteľmi certifikátov
ISO 9001:2000
ISO 14001:2005

Polygrafia Gutenberg, s.r.o.,
Sládkovičova 86, 97401 BANSKÁ BYSTRICA
Slovak Republic

Tel: +421 (0)48 290 1234
Napíšte nám
Mapa

NAJ.sk

Inšpirujte sa!